Ülikooliajal olin kindel, et minust saab beebide füsio. Naiste tervise füsioteraapia juurde jõudsin juhuslikult- üks klient näitas mulle enda kõhtu ja küsis, mis harjutusi ta võiks teha. et olukorda parandada. Ma polnud varem diastaasi näinud ning ülikoolist oli teadmine,et seda esineb pigem harva. Sain kliendil lihaste vaheks kümme sõrme. Hakkasin googeldama, mida mujal maailmas füsiod sellistel juhtudel teevad ja mida rohkem lugesin, seda enam sain aru kui sage probleem diastaas sünnitanud naiste seas on. Sellest alates olen spetsialiseerunud naiste tervise füsioteraapiale ja julgen väita, et olen diastaasi alal kõige kogenum spetsialist Eestis. Aastate jooksul olen hinnanud/ koostanud teraapiaplaane üle 3500 Eesti naisele ning koolitanud sel teemal ka ämmaemandaid, perearste.

Paljud kliendid on küsinud,kas mul endal on ka diastaas, et sellega tegelen? Olen kahe tüdruku ema ja mõlema raseduse ajal olin füüsiliselt aktiivne. Esimest last oodates (2007.a.) ei teadnud ma diastaasist midagi, käisin ainult rasedate võimlemises. Teise lapsega (2018.a.) oli minu eesmärk katsetada enda peal, kas suudan harjutuste/ treeningutega ka sel korral diastaasi ennetada. 8 kuud treenisin enda kava järgi (jõusaal + kodused harjutused 5-10min). Mõlemad sünnitused olid väga kiired ja taastumised ilma komplikatsioonideta. Diastaasi jm probleeme õnnestus mul tänu teadlikkusele ka teisel korral vältida. Ja seda soovin ma ka teistele naistele õpetada 🙂 

Minu missiooniks on see, et iga Eestis sünnitanud naine läbiks kõhu- ja vaagnapõhjalihaste taastusprogrammi enne tavatreeningutesse naasmist ja kindlasti ka need naised, kes end trenniinimesteks ei pea. Loodetavasti ühel päeval on sünnitusjärgne skriining kättesaadav kõikidele naistele ka riiklikus süsteemis, nagu Prantsusmaal või Belgias.

HARIDUS

2009.a. Tartu Ülikool, terviseteaduste magister (füsioteraapia)

2006.a. Tartu Tervishoiu Kõrgkool, cum laude (füsioteraapia)

2003.a. C.R. Jakobsoni nim. Gümnaasium (hõbemedal)

OLULISED ERIALASED TÄIENDKOOLITUSED

2016.a. A Closer Look at Pelvic Pain (UK)

2016.a. Rehabilitative Ultrasound Imaging in Women´s Health Physiotherapy (UK)

2015.a. Systematic Comprehensive Checklist for Evaluation & Treatment of Pelvic Pain Patients (UK)

2015.a. New Perspectives from The Integrated Systems Model for Treating Women with Pelvic Girdle Pain, POP, SUI and/or DRA (UK)

2015.a. Rectus Diastasis Rehabilitation Integrating Post Natal Physiotherapy and Functional Fitness Training Or… Don´t Mind the Gap! (UK)

2014.a. Physiotherapy Assessment and Management of Female Urinary Dysfunction (UK).

2013.a. Treatment of Diastasis Recti (UK)

2013.a. Ante & Post Natal Physiotherapy (UK)

2013.-2015.a. Tupler Technique™ litsents. Koolitus ja eksamid New Yorgis (USA)

2009.a. Teraapiapalli GymnicPlus kasutamine rasedusaegse ja sünnitusjärgse võimlemise juures ning abivahendina sünnitusel 

KORRALDATUD KOOLITUSED

2016.a. loengud Ämmaemandate Ühingule teemadel “Rasedusaegne kehaline koormus”, “Lahkliha ja vaagnapõhjalihaste taastumise soodustamine füsioterapeudi pilgu läbi”

2015.a. Tallinna Perearstide Seltsi liikmetele koolitus “Sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapia. Kõhu sirglihase lahknemine”.

2014.a. Eesti Ämmaemandate Ühingu liikmetele koolitus 
“Sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapia. Kõhu sirglihase lahknemine”  Tallinnas ja Tartus.

2015.-2017.a. osales Helle Nurmsalu Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rakendusuuringus ja teostas sünnitanud naiste kõhu- ja vaagnapõhjalihaste hindamist. Kokku hindasime üle 100 naise.