MINU LUGU

Ülikooliajal olin kindel, et minust saab beebide füsio ja enne esimese lapse sündi jõudsin ka lühiajaliselt sellena töötada. Naiste tervise füsioteraapia juurde jõudsin aga juhuslikult- üks klient näitas mulle enda kõhtu ja küsis, mis harjutusi ta võiks teha. et olukorda parandada. Ma polnud varem diastaasi näinud ning ülikoolist oli teadmine,et seda esineb pigem harva. Sain kliendil lihaste vahele kümme sõrme. Hakkasin googeldama, mida mujal maailmas füsiod sellistel juhtudel teevad ja mida rohkem lugesin, seda enam sain aru, kui sage probleem diastaas sünnitanud naiste seas on. Sellest alates olen spetsialiseerunud naiste tervise füsioteraapiale ja julgen väita, et olen diastaasi alal kõige kogenum spetsialist Eestis.

Mulle väga meeldib õppida ja koolitan end regulaarselt igal aastal. Mida rohkem õpin, seda enam saan aru, kui vähe ma alles tean. Võimalus pidevalt edasi areneda on see, mis mind naiste tervise füsioteraapia juures paelub.

Väga heaks õppetunniks on minu jaoks olnud ka kolm rasedust ja sünnitust ning muidugi sünnitusjärgselt enda jaoks/harjutusteks aja leidmine väikeste laste kõrvalt.

ERIALASED TÄIENDKOOLITUSED

2021.a. Treating and Training the Female Runner (or Any Female Athlete) (CA)

2020.a. Diastasis Revolution: evidence-based evaluation and management (UK)

2019.a. C-Section, Hysterectomy and Abdominal Scar Immersion (UK)

2019.a. Advanced Post Natal Wellness Practitioner Level 2 (UK)

2018.a. Modern Pregnancy Assessment, Core Restore & Functional Exercise Programming (UK)

2017.a. Women’s Wellness and Whole Body Vibration. Power Plate. (UK)

2016.a. A Closer Look at Pelvic Pain (UK)

2016.a. Rehabilitative Ultrasound Imaging in Women´s Health Physiotherapy (UK)

2015.a. Systematic Comprehensive Checklist for Evaluation & Treatment of Pelvic Pain Patients (UK)

2015.a. New Perspectives from The Integrated Systems Model for Treating Women with Pelvic Girdle Pain, POP, SUI and/or DRA (UK)

2015.a. Rectus Diastasis Rehabilitation Integrating Post Natal Physiotherapy and Functional Fitness Training Or… Don´t Mind the Gap! (UK)

2014.a. Physiotherapy Assessment and Management of Female Urinary Dysfunction (UK).

2013.a. Treatment of Diastasis Recti (UK)

2013.a. Ante & Post Natal Physiotherapy (UK)

2013.-2015.a. Tupler Technique™ litsents. Koolitus ja eksamid New Yorgis (USA)

2009.a. Teraapiapalli GymnicPlus kasutamine rasedusaegse ja sünnitusjärgse võimlemise juures ning abivahendina sünnitusel 

KORRALDATUD KOOLITUSED

2016.a. loengud Ämmaemandate Ühingule teemadel “Rasedusaegne kehaline koormus”, “Lahkliha ja vaagnapõhjalihaste taastumise soodustamine füsioterapeudi pilgu läbi”

2015.a. Tallinna Perearstide Seltsi liikmetele koolitus “Sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapia. Kõhu sirglihase lahknemine”.

2014.a. Eesti Ämmaemandate Ühingu liikmetele koolitus 
“Sünnitusjärgsete probleemide füsioteraapia. Kõhu sirglihase lahknemine”  Tallinnas ja Tartus.

2015.-2017.a. osales Helle Nurmsalu Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rakendusuuringus ja teostas sünnitanud naiste kõhu- ja vaagnapõhjalihaste hindamist. Kokku hindasime üle 200 naise.

HARIDUS

2009.a. Tartu Ülikool, terviseteaduste magister (füsioteraapia)

2006.a. Tartu Tervishoiu Kõrgkool, cum laude (füsioteraapia)