Workshop Tallinnas vol 6 “Teadlik treening pärast sünnitust. Diastaas.”

40.00

tulekul märtsis!

Kirjeldus

Kui kaua keha sünnitusest taastub? Kas ma peaks kandma kõhtu toetavat vööd? Kas mul on diastaas? Kas mu naba jääb teistsuguseks? Kas ma ei tohi kõhulihasteharjutusi teha? Kas pean elu lõpuni tegema eriharjutusi kõhule? Millal võin uuesti trenni minna? Kas järgmise rasedusega läheb diastaas suuremaks? Need on vaid vähesed küsimused, mis sünnitanud naistel võivad tekkida. Lisaks hirm end treenida, sest äkki muutub olukord siis veel hullemaks…

Kellele mõeldud? Kõikidele naistele, ükskõik kas sünnitusest on möödas 2 nädalat või 5 aastat, kes soovivad end treenida, kuid ei julge, sest arvavad/ teavad, et neil on diastaas. Samuti naised, kes on teinud trenni, kuid kõhtu vormi pole saanud. Oodatud on ka naised, kes soovivad ennetada diastaasi teket ja treenida end enne uut rasedust. Antud workshop ei ole mõeldud spetsialistidele, vaid tavainimestele.

Workshopis osalejad saavad:
– teadmised, kuidas treenida kõhulihaseid pärast sünnitust (sh ka siis kui sul on diagnoositud diastaas või sa ise arvad, et sul see on).

– esmased harjutused kõhu-, vaagnapõhja- ja tuharalihastele

– ligipääsu e-kursuse “Sinu keha pärast sünnitust” esimesele 4 nädalale, et kodus oleks lihtsam videojuhendite järgi harjutusi teha* 

Samuti kindlustunde, et diastaas ei tähenda, et Sul on auk kõhus, olukord on lootusetu ja aitab vaid operatsioon!

Lisaks hindab füsioterapeut Helle Nurmsalu Sinu kõhulihaseid ja annab soovitusi edaspidise individuaalravi vajalikkuse kohta. NB! Grupitunnis ei ole võimalik kohandada harjutusi vastavalt individuaalsele näidustusele, kuid saame anda esialgsed juhised, millest alustada. Raskematel juhtudel on vajalik tulla hiljem ikkagi kliinikusse, kus saame teostada põhjaliku füsioterapeutilise hindamise ja koostada teraapiaplaani võttes arvesse sinu keha kui tervikut.

FÜSIOTERAPEUDIST
Helle Nurmsalu (FT MSc) on spetsialiseerunud naiste tervise füsioteraapiale ja aidanud üle 2500 Eesti naise, kellel on diastaas ja/või vaagnapõhjahäired. Lisaks on ta koolitanud ämmaemandaid, perearste neil teemadel ja osalenud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rakendusuuringus hinnates naiste vaagnapõhja- ja kõhulihaseid.
Värskelt kahe lapse emana (5k, 11a) räägib ta workshopil ka enda kogemusest- rasedusaegsest ja -järgsest treeningust.

NB! Selga mugavad riided. Kaasa võid võtta ka lapse(d). Maas on matid, neil on mida avastada ja ruumi ringi liikuda.

*Soovi korral saad peale 4 nädala lõppemist programmi soodushinnaga jätkata.

#diastaas #sünnitus #taastumine #teadliktrenn #tugevkeha