Rasedusest, sünnitusest, günekoloogilistest operatsioonidest või menopausist tingitud vaagnapõhjalihaste nõrkuse, lõtvuse ja lihastoonuse probleemide, samuti lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse probleemide korral on püsivate tulemuste saavutamiseks vajalikud õiged harjutused, lõdvestumine, hingamistehnikad ja treeningud.

Vaagnapõhjalihaste nõrkus ning lõtvus toob tihti kaasa uriinilekked, roojapidamatuse, tundetu suguelu jm ebameeldivaid probleeme. Füsioterapeut on abiks vaagnapõhjalihaste tugevdamisel, koordineerib vajalikke treeninguid ja annab juhiseid harjutuste tegemiseks kodus. Vajadusel hindab füsioterapeut vaagnapõhjalihaseid kiire ja valutu EMG-meetodiga. See aitab leida õiged lihased, mis võimaldab õppida vajalikke harjutusi ja tehnikaid.

Vaagnapõhjalihaste kõrgenenud lihastoonus tekitab tihti valu vaagna piirkonnas, vahekorras olles, ent ka välissuguelundite puudutusel. Füsioterapeut õpetab õigeid lõdvestumis- ja hingamistehnikaid, kasutab manuaalteraapiat ja õpetab harjutusi, mis maandavad pingeid ja valu.

Lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse korral õpetab naiste tervise füsioterapeut võtteid, mis aitavad taastada kudede liikuvust.

Enne füsioterapeudi vastuvõtule pöördumist on oluline, et viimasest günekoloogilisest läbivaatusest ei oleks möödas rohkem kui üks aasta (sünnitusjärgselt u. 6-8 nädalat).  

Kui Sul esineb mõni järgnevatest probleemidest, siis tea, et füsioterapeut saab Sind aidata ja elukvaliteeti parandada. Seda nii raseduse ajal, pärast sünnitust, günekoloogilisi operatsioone või menopausis.

  1. Uriinilekked kui on tugev pissihäda / aevastades, köhides jms.
  2. Uriinilekked sporti tehes (joostes, hüpates).
  3. Raskused põie tühjendamisel, ebamugavustunne alakõhus.
  4. Tundetu / valulik seksuaalelu.
  5. Allavajed.
  6. Õhu väljumine tupest treeningu või vahekorra ajal.

Füsioterapeut Helle Nurmsalu on läbinud põhjaliku vaagnapõhjalihaste hindamise koolituse Inglismaal 2014.a. ning on hinnanud üle mitmesaja naise vaagnapõhjalihase EMG elektroodiga seoses Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rakendusuuringuga.

Vaagnapõhjalihaste hindamine ultraheliga & teraapia 60 minutit

80€

Sisaldab ultraheliuuringut, manuaalset hindamist, EMG-d.
NB! Veebibronnis on teenuse nimeks hetkel Sünnitusjärgne skriining.

NB! Kui ONLINE broneerimissüsteemis vabasid aegasid ei ole, siis broneerige aeg helistades 1330!

VIP! Vaagnapõhjateraapia pakett

180€

Paketti saab hetkel broneeria ainult telefoni või e-posti teel.

Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame: VAAGNAPÕHJALIHASTE FÜSIOTERAAPIA PAKETTI. Harjutuste tegemine on väga tõhus, aga probleem on selles, et 25-40% naistel on vähenenud lihastunnetus ja nad ei oska õigesti vaagnapõhjalihaseid pingutada. Samuti tehakse harjutusi ebakorrapäraselt ja ilma piisava pingutuseta. Seetõttu kui esineb vaagnapõhjahäireid, mis mõjutavad juba elukvaliteeti, on vajalik konsulteerida füsioterapeudiga. Juhendatud treening on kindlasti tõhusam kui iseseisev harjutamine. 

Kellele? Naisele, kellel esineb mõni vaagnapõhjaprobleem:

– uriinilekkeid (sh sportides), allavajesid (tupe eesseina/tagaseina; emaka allavaje jms)

– tunned sünnituse järel valu suguelundite piirkonnas (puhkeolekus, liikumisel, vahekorras olles või isegi günekoloogilise läbivaatuse ajal);

– suguelu on tundetu ja ebamugav;

– valu vaagna piirkonnas, alaseljas, kõhus.

– hüsterektoomia või teiste günekoloogiliste operatsoonidejärgselt.

Samuti neile, kes ei tunneta oma vaagnapõhjalihaseid ja soovivad neid efektiivselt treenima hakata.

Milles seisneb ja mis on eesmärk? Esmasel visiidil (60min) hindab füsioterapeut põhjalikult vaagnapõhjalihaste jõudu, vastupidavust, elastsust ning vastavalt eesmärkidele koostab taastusplaani. Füsioterapeut õpetab õiget süvalihaste aktiveerimist, pingutus- ja lõdvestustehnikaid. Vastavalt vajadusele kasutab ka manuaalteraapiat lihaste lõdvestamiseks, mobiliseerimiseks ja valu vähendamiseks. Kui esineb lihastunnetuse probleeme, siis kasutab biofeedback treeningut või lihasstimulatsiooni õigete lihaste üles leidmiseks. Seejärel õpetab füsioterapeut kodused harjutused, mida on vaja igapäevaselt taastusperioodil teha ning annab soovitusi ka koduste treeningvahendite kasutamiseks. 4-6 nädala pärast on korduv visiit ja selle käigus hinnatakse edusamme ning muudetakse vastavalt sellele taastusplaani. Viimasel visiidil õpetab füsioterapeut tehnikaid, kuidas kogu ülejäänud elu kontrollida kõhusisest rõhku intensiivsematel treeningutel, et vältida ülemäärast survet vaagnapõhjale.

Millised eeldused/põhjused? Miks tulla? Pakett on parim valik neile, kellel on raskusi järjepidevusega. Füsioterapeut aitab taastusperioodi läbida süstemaatilisemalt ning hoida motivatsiooni. Paketi läbimisel on võimalus konsulteerida füsioterapeudiga ka e-posti teel ja saada nõu ning tuge. Ka teadusuuringutes on leitud, et 3 kuuline juhendatud treening on efektiivsem kui iseseisev harjutamine.

Kuidas ette valmistada? Selga mugavad riided. Vaginaalseks läbivaatuseks on oluline, et ei esineks günekoloogilisi põletikke ning rohket vereeritust (menstruatsioon). Vaagnapõhjateraapiat ei tee raseduse ajal (v.a. erandjuhud koostöös günekoloogiga).

Kaua kestab? Pakett koosneb esmasest 60min visiidist, millele järgneb 2x 30 min vastuvõttu intervalliga 4-6 nädalat.

Korduv teraapia ultraheliuuringuga 30 minutit

65 €

Sisaldab ultraheliuuringut, EMG, teraapiaplaani muutmine

Hetkel saab korduv aega broneerida ainult telefoni teel!

Neile, kes on käinud vastuvõtul viimase 2a jooksul või teevad online-programmi!