Naiste tervise füsioterapeut tegeleb rasedusest, sünnitusest, günekoloogilistest operatsioonidest või menopausist tingitud vaagnapõhjalihaste nõrkuse, lõtvuse ja lihastoonuse probleemidega, samuti lahkliha rebenditest tuleneva valu ja liikumispiiratuse probleemidega.

Esmakonsultatsioonil hindab füsioterapeut korsetilihaseid, vaagnapõhjalihaseid, rühti ning probleemi tervikuna. Selle põhjal annab füsioterapeut juhised edasiseks tegevuskavaks. Püsivate tulemuste saavutamiseks on vaja kodus teha õigeid harjutusi. Kui oled hiljuti sünnitanud, pöördu füsioterapeudi poole pärast sünnitusjärgset günekoloogilist kontrolli. 

Kõhulihaste hindamine ultraheliga

Ultraheliga saab hinnata kõhu sirglihase lahknemist, st kui palju on sidekude üleveninud, mis seisus on kollageenkiud, kas kaasneb ka kõhuseina songasid. Lisaks hindame süvalihaste aktiveerumist, mis on väga oluline harjutuste õppimisel ja kehatunnetuse taastumisel. Ultrahelipilt on nn “biotagasisidevahend”, millega saab lihastele õigeaegset kokkutõmbumist “taasõpetada”.

Kerelihaste aktiveerimise optimaalse järjestuse ja mustri (ehk siis milline lihas, millal kokku tõmbub ja milliste teiste lihastega kooskõlas see toimub) taastamist nimetatakse süvalihaste treeninguks. On ülioluline, et enne jõuharjutuste juurde asumist õpitakse kerelihaseid õigesti aktiveerima, sest ei saa ju tugevdada lihast, mida aju nn kasutadagi ei oska!

Soovitame füsioterapeudi poole pöörduda, kui esineb:

Samuti soovitame pöörduda neil, kes hoolimata regulaarsetest treeningutest ei ole kõhupiirkonda vormi saanud ja soovivad süstemaatiliselt ning efektiivselt korsetilihaseid treenima õppida.

Uudis! 6 nädalane online programm "Kõht vormi pärast keisrilõiget" Peida